Jaro přináší krásu i nebezpečí

S námi bezpečně

Děláme vše pro to, abychom vás na vašich cestách udrželi v bezpečí. Naše vozy jsou vybaveny nejmodernějšími prvky aktivní i pasivní bezpečnosti, které mají za úkol předcházet nehodám nebo zmírnit jejich následky, pokud k nim přece jen dojde. My vám poskytujeme technologie, s nimiž budou vaše cesty co nejbezpečnější. Ta největší zodpovědnost ale zůstává stále na vás – na řidičích.

DESATERO BEZPEČNÉ JÍZDY

Naše technologie pro vaše bezpečí

V dnešní zrychlené době jsou na řidiče kladeny čím dál větší nároky. Houstnoucí doprava, rostoucí tlak na časovou efektivitu, mnoho rušivých prvků na silnici i v jejím okolí. Naše vozy navrhujeme tak, aby vám řízení co nejvíce usnadnily a dokázaly předvídat či předcházet nebezpečným situacím.

K prevenci nehod či vzniku kritických situací přispívají také méně nápadné systémy a prvky, které již řidiči často považují za samozřejmé nebo o nich ani neví. Mezi ně patří stabilizační systémy a prvky jako dobrý výhled z auta nebo špičková světla.

Někdy se ani přes sebevětší snahu řidiče a bezpečnostních systémů nepodaří nehodě vyhnout. V takovém případě přichází na řadu takzvaná pasivní bezpečnost, jejímž úkolem je zmírnit následky nehody. Přestože se tento typ ochrany označuje jako pasivní bezpečnost, pasivně k němu rozhodně nepřistupujeme. Naopak – i v tomto ohledu jsou vozy ŠKODA vybaveny nejpokročilejšími prvky.

Vyzkoušejte si naše asistenty

Seznamte se s funkčností a výhodami našich bezpečnostních systémů. Hravě na naší interaktivní stránce.

ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO VAŠE BEZPEČÍ

Další bezpečnostní řešení si můžete pořídit z naší nabídky ŠKODA Originálního příslušenství. Všechny produkty důkladně testujeme, aby byla zajištěna jejich vysoká kvalita. Kompletní nabídku a ceny získáte u svého prodejce ŠKODA či v našem ŠKODA E-shopu.

Dětské autosedačky

Dětské autosedačky

Bezpečnostní pás pro psy

Bezpečnostní pás pro psy

Dělicí síť

Dělicí síť

Síťový program

Síťový program

Ochranný potah zadních sedadel

Ochranný potah zadních sedadel

Dělicí mříž

Dělicí mříž

Skládací lopata na sníh

Skládací lopata na sníh

Tažné lano

Tažné lano

Výstražný trojúhelník

Výstražný trojúhelník

Statistiky mají jasno. Nejméně bezpečným dnem pro cestování je pátek, který se obvykle nese ve znamení spěchu. Snažíme se co nejrychleji uniknout z práce nebo z města. Podle statistik Policie České republiky je pátečních nehod zhruba 17 000 ročně a jejich počet meziročně stále roste.

DOPRAVNÍ STATISTIKY

Statistika pro pátek 29. května 2020. Zdroj: Policie České republiky

Bezpečný pátek je naším dlouhodobým projektem. Naším cílem je seznámit s tématem širokou veřejnost a s její pomocí učinit české silnice bezpečnějšími. Máme pro ty nejlepší předpoklady.

5 hvězdiček v Euro NCAP pro naše vozy

Téměř všechny naše modelové řady splňují nejvyšší bezpečnostní standardy z pohledu konstrukce i vybavení asistenčními systémy a v nárazových testech nezávislé organizace Euro NCAP dosahují nejlepšího možného hodnocení 5 hvězd.

Výzkum dopravní bezpečnosti

Pro ještě lepší ochranu v rámci silniční bezpečnosti analyzujeme příčiny, okolnosti a průběh dopravních nehod přímo na místě. Náš výzkumný tým působí již přes 10 let, během nichž naši experti vyjeli k více než 1 000 reálných dopravních nehod.

Zjistit více

Bezpečné cesty

Již od roku 2012 spolupracujeme na interaktivním edukačním portálu „Bezpečné cesty“, jehož jsme generálním partnerem. Portál nejenže nabízí praktické informace o dopravní bezpečnosti a věnuje se dopravní výchově, ale nabízí také informace pro žáky autoškol a mnoho dalších zajímavých informací.

Zjistit více

ŠKODA For Future

Dopravní bezpečnost je jedním z hlavních pilířů firemní strategie společenské zodpovědnosti „ŠKODA For Future“. Jen v posledních pěti letech jsme formou grantových programů podpořili preventivní projekty dopravní bezpečnosti a dopravní výchovy částkou 31 milionů Kč.

Zjistit více

V rámci rozšiřování povědomí o dopravní bezpečnosti nabízíme možnost přednášek na školách. Hravou interaktivní formou ukazujeme dětem, jak se chovat za jízdy v autě, na kole nebo na přechodu. Pokud máte o přednášku zájem, vyplňte formulář.